Виховні години

«СВЯТО 8 БЕРЕЗНЯ»

Мета: Створити умови для виховання почуття любові і вдячності до матері, як берегині роду. Сприяти формуванню духовно-моральних цінностей учнів, бережливого відношення до близьких і рідних людей. Розвивати творчі здібності учнів., умінь декламувати, співати, танцювати, проявляти фантазію.

 

ХІД СВЯТА

Хлопці

-          Що це за свято готується тут?

-          Може почесні гості прийдуть?

-          Може прийдуть генерали?

-          Може прийдуть адмірали?

-          Гадати досить! Дивіться, ось вони гості!

Щедрі, любі, кохані

ВСІ:   Здрастуйте, наші бабусі і мами!

-          На щиру розмову зібрались ми з вами.

Розмову сьогодні присвятимо мамам.

-          А також бабусям, сестричкам, дівчаткам

ВСІ:   Усіх вас з жіночим вітаємо святом!  

Танок «Моя мама круче»

Пісня «Усмішка мами»

1. Мама усміхається – щастя входить в дім,

Сонце оселяється назавжди у нім,

Усмішка привітна обійме мене,

І в очах розквітне диво неземне.

Приспів:

Усмішка матусі – світлий обрій мій,

 Усмішка матусі – берегиня мрій.

Усмішка матусі – весен білий цвіт,

Усмішка матусі зігріває світ.

2. З неї починається у дитинство шлях,

Мама усміхається – райдуга в очах.

Смутку хай не знає серденько її,

Вдячно заспіваю їй свої пісні.

 

Ведучий.  Мати, мама, матуся. Скільки спогадів і тепла таїть це магічне слово, бо називає людину, яка завжди до нас найближча, найдобріша, найкраща, найсміливіша. Її очі супроводжують дітей у далеких життєвих мандрах, материнська ласка гріє нас до старості.  Нема друга ближчого і ріднішого , ніж мама. Всі наші радості і печалі, мрії і прагнення – разом з нею. І все розуміє щире материнське серце.

 

Послухайте легенду про матір-ангела .

 

«Коли Бог відправляв зі свого раю дитину на Землю, яка мала народитися в якійсь сім’ї, дитина спитала :навіщо він це робить і просилася залишити її в Едемі,бо дуже боїться нового життя. Бог посміхнувся і сказав : «Не бійся нічого, на Землі буде з тобою ангел, який буде допомагати тобі все життя, який піклуватиметься про тебе і ти полюбиш його всім серцем. Як же я впізнаю його? Де знайду?- спитала дитина. На що Бог відповів : «Це буде твоя перша людина на Землі, яку ти зустрінеш…а зватимеш ти цього ангела-МАМОЮ…»

 

Відео «Мамам і бабусям присвячується» ( фото мам з дітьми, бабусь з онуками)


Моя дорога, найкраща, мила
Що під серцем бережно носила
Моя мамо серце моє просить
Поклонитися за сиві коси.
За твою усмішку наймилішу
За твої любов, що найщиріша
За твої обійми найніжніші
За твою турботу найсильнішу.

Ти – моя душа, моє серденько
Ти моя любов, моя рідненька,
Ти прости за вчинки і слова
Що тебе образили бува.

 

Ти прости за ночі недоспані
За турботи і за хвилювання
Що тобі прийшлося пережити
Щоби я змогла щасливо жити.

Ти – мій ангел, і молитви твої
Бережуть мене від бід і горя
Низько поклонюся тобі мила
Сама ніжна, серцю дорога,

Попрошу у Господа я щиро
Щоби обійшла тебе біда.
Щоб оберігав тебе від болю,
Дарував тобі щасливу долю.

Щоби оченята дорогі
Завжди усміхалися мені.
Знай моя лебідко – ти найкраща
І нехай біжать – спішать роки

Твоя усмішка, любов твоя і ласка
Зігрівають серденько завжди.
Я тебе люблю так щиро, мамо,
Ангела твого я попрошу

Хай стоїть за твоїми плечами
Я буду молитися йому.
Щоб ти, рідна сотні весен жила
Усміхалася, життю раділа.

Я дякую тобі, матусю щиро,

за те, що ти життя мені дала

за те, що усміхаєшся так мило

і до життя ще щастя додала.

Я дякую тобі за колискову,

за перші і найкращі в ній рядки,

за слово рідне, українську мову,

завзято ти навчала й залюбки.

 

Я дякую за  перші  свої  кроки

за  перше  слово  сказане  тобі

за  всі  дитячі  у  любові  роки

і  сльози  на  очах  в  німій  мольбі .

Я дякую тобі за всі поради,

розмови задушевнії в саду,

за ласки ніжні і усі розради,

таких я в світі більше не знайду.


 

Сценка – як я допомагаю мамі вдома?!

Ця сценка порадує мам і бабусь. Коли у них в сім’ї народжується дочка, то вони кажуть – ось, помічниця народилася! Але часом буває все навпаки. І так, дивимося.

 

В кімнаті за письмовим столом сидить дівчинка. На столі лежать підручники, зошити і ручки. Лунає телефонний дзвінок. Дівчинка бере трубку:

– так!

– ні.

– не можу піти гуляти, твір треба вигадати.

– що означає легко, тема-то – як я допомагаю мамі.

– а як я їй допомагаю?

– от і я не знаю.

– візьми і запитай.

– ну давай, завтра в школі побачимося.

Після кладе телефон на стіл і починає ходити навколо столу і розмовляти в підлогу голоси:

– чим же я допомагаю мамі? Може тим що… а може цим, як його…

Тут в кімнату заходить мама.

Мама:

– привіт донька. Як справи?

Донька:

– привіт мам, нормально, уроки роблю.

Дівчинка сідає за стіл.

Мама:

– молодець, роби. А я тут у тебе уберусь небагато.

Мама починає підмітати підлогу, а дівчинка дивиться на неї і в підлогу голоси:

– ага, значить, я допомагаючи мамі підмітати!

Мама підходить до столу і ганчіркою протирає з нього пил.

Дівчинка:

Здорово, я ще й пил вологою ганчіркою притираю!

Мама підходить до стільця. На якому лежить розкидана одяг, і каже:

– так, це прати…

Дівчинка:

– ось це я молодець, я ще й перу!

Мама:

– а це потрібно погладити…

Дівчинка:

– так, я ж ще й прасувати можу! Ось це я молодець!

Мама звертається до доньки:

– ну як уроки? Виходить?

Дівчинка:так, все відмінно. Напевно п’ять отримаю завтра.

Мама:

– от і чудово. Старайся, а я піду суп варити, а потім погуляю з собакою.

Мама йде, а дівчинка в підлогу голоси:

– як же я забула, що я і вмію варити. І особливо я люблю гуляти з собакою!

Написав все в зошит, дівчинка піднімає зошит трохи вгору і гордо вимовляє:

– так, я така помічниця! Просто очманіти! Що ж, тепер і погуляти можна.

 

Кладе зошит, бере телефон, дзвонить і каже йдучи:

– Свєтка, підемо гуляти, я все написала. Знаєш, я така помічниця виявляється хороша…

Сценка «Жіноче свято. Плакат до 8 Березня»

 

1- Що це ти малюєш?

2- А забула? Чи що? Сама ж просила!

1- То я ж казала - намалювати плакат, до Восьмого березня!

2- А це, по твоєму, що таке?

1- Оце? Якісь букви!

2- Ну!

1- То тут же одна буква (бере її в руки). Це ти що – на новий туалет надумала причепити? У школі?

2- Чого б-то?

1- Ну ви подумайте, ще питає (показує глядачам) – «М» – правильно, мужський! Якраз на двері. Для хлопців!

2- Та ти нічогісінько у мистецтві не розумієш!

1- Я?

2- А то ж!

1- Ну сама  подивися (показує букву) «Ж» - на другі двері в туалеті повісити – здогадались? Правильно – жіночий!

2- Та який жіночий? Що ти плетеш? А це, по-твоєму, що? (показує третю букву глядачам) «Д».

1- Ну… то, мабуть, для молодших класів – «дитячий». Чи то для директора… Персональний. Круто!

Вбігає третя:

3- Фу… Насилу успіла до празнику.

1- А ти де гасала?

3- По фломастери, фарби не вистачило. (до 1-ої) На, дописуй! (та малює)

1- То здається, вже намалювали.

3- Уже?

1- Тільки не те, що треба. Замість плакату до 8 Березня – на двері в туалет почепити – в самий раз.

3- То там же букв мало!

1- Як це мало? Всі! (бере по черзі, називає) «М» - мужський, «Ж» - жіночий, «Д» - дитячий.

2- Ну, ти й голова!

1- А що?

2- Читай. Якраз букву домалювала. (показує «З»)

1- Ну, допустимо, я що, букв не знаю? «З»!

2- «М» - міжнародним, «Ж» -жіночим, «Д» - днем.

Разом – вітаємо!

Ведучий. Діти, а чи буває свято без чудес? Дійсно, ніколи. От і сьогодні в нас є такий килимок, який допоможе нам висловити свою любов до нашої матусі.

 

 

Гра «Хто більше знає лагідних  слів присвячених матусі»

 

        Діти діляться на 3 команди. Кожна команда одержує папір та ручку. По команді учасники на аркуші паперу записують лагідні слова, а через 5 хвилин зачитують написане.

 

      Поки діти готуються вчитель проводить з батьками гру «Чи знаєш ти свою дитину». Їм необхідно дати відповіді на запитання вчителя , який звіряє ці відповіді з відповідями дітей. (діти дали відповіді заздалегідь) Якщо відповіді збігаються дається 1 бал. Перемагає той хто набрав більше балів.

 

Запитання для мам:

 

1.  Який любимий предмет у вашої дитини в школі?

2. Чим захоплюється у вільний час?

3. Улюблена страва вашої дитини?

4 .Ким мріє стати в майбутньому?

5.  Що більше всього не подобається вашій дитині?

6. Про що мріє ваша дитина?

 

Ведучий: Молодці матусі, добре виконали свою роботу. За це прийміть добрі ласкаві слова від своїх діточок. Команди по черзі зачитують підготовлені слова.

Провідник1: На цій станції розігрується вдача. Всі  отримають призи.

(дістаються номери, їх власниці отримують призи)

1. Літальний апарат.(повітряна кулька).
2. Стиральна машинка малогабаритної форми.(ластик).
3. Щоб вечорами не нудьгувати, можна  ароматний
напій смакувати  (кава).
4.  Нехай в житті вам буде тепліше від подарунка Прометея. (свічка).
5. Портативний інструмент для письма, написане ним за потреби може бути стерте(олівець).
6. Щоб доходи рахувати, його потрібно  вам мати (блокнот).
7. Солодкий пораруночок для вас. (цукерка).
8. Вам хотілося б рояль, а дістався (календар).
9.  Друкарської машинки немає, пропонуємо цей предмет. (ручка).
10. Вам хотілося б креветки, а отримали,,,.(серветки).
11. Щоб свої вірші писати, вам потрібно його мати….(зошит).
12. 
Запальничка безпечна, потрібна в побуті. (сірники).

 

Заключна  частина  свята.

Пісня «Мама будь всегда со мною рядом»

Виходять усі учні класу.

Вам щиро бажаєм Надії на краще й підтримки від Бога.

Хай успіхи вас у житті не минають

І усмішки в ваших очах розквітають!

Нехай життя буде багатим:

На здоров”я і на силу,

І на доленьку щасливу!

На яскраві довгі роки

Без турбот і без мороки.

На прибутки і достаток-

На фінансовий порядок!

На підтримку і повагу,

На рішучість і відвагу,

На тепло і розуміння,

На удачу і везіння.

На шикарний стиль та моду,

Елегантність і на вроду!

На круїзи при погоді,

Відпочинки на природі.

На розумне, добре, вічне,

На строкате й різнобічне,

Словом-на усе прекрасне,

На постійне й своєчасне!

Зичим успіхів, визнання

І великого КОХАННЯ!

 

 

Вчитель.Нехай всі турботи, труднощі, нещастя покинуть вашу оселю. Хай завжди світить сонце у вашому домі, нехай ваші обличчя сяють від ласкавої посмішки. Щастя вам, дорогі жінки, добра, краси, кохання, вічної молодості і весни.

 Зі святом вас!



 Виховний захід до Дня Соборності України

Мета: виховання національної свідомості учнів i людської гiдностi, відродження паросткiв духовностi, формування рис громадянина української держави; поглиблення знань про iсторичний факт злуки українського народу, його значення; пробудження iнтересу до поглибленого вивчення iсторiї та культурних надбань українського народу; виховання глибокої поваги та любовi до Батькiвщини.

Обладнання: дитячі малюнки «Україна очима дітей», колаж «Ми любимо Україну», мультфільм «Твоя країна – Україна», пісня «Україна – це я»

Хід заходу

(Зал святково прикрашений малюнками дітей, на стіні колаж «Ми любимо Україну»)

Перегляд мультфільму «Твоя країна – Україна»

 

Ведучий 1:

Ми живемо в Україні, країні, яка багата своєю історією, надбаннями, краєвидами, мелодійною музикою, милозвучною мовою. Сьогодні, 22 січня, ми святкуємо День Соборності України. 22 січня 1919року відбулося урочисте об’єднання українських земель, а разом з тим – українських традицій, звичаїв, мови; що мало історичне значення для українського народу.

 

Ведучий 2:

Дійсно, сьогодні розмова піде саме про нашу Батьківщину Україну. Багато років вона потерпала від набігів, розбратів, воєн. Але на сьогодні – це суверенна, самостійна держава з найдревнішими традиціями, найкращим у світі народом, найрозумнішими дітьми.

 

З одного боку виходить дівчина Західна Україна і промовляє:

Я – Західна Україна!

Горджуся й радію,

Що рідною мовою

Я володію,

Шевченковим словом

Умію писати

Слова мелодійні

І вірші складати.

 

З іншого боку кімнати виходить дівчина Східна Україна

Я – Східна Україна!

Де все мені в радість:

Ліси і садки.

Озера й річки,

І глибокі ставки,

Лани неосяжні,

І гори, й долини,

Цвіт білосніжний

У лузі калини.

В душі моїй солодко

Грає сопілка,

Бо я з України,

Бо я – українка!

Західна Україна (з гордістю)

Бо – я – Українка!

 

До Українок підходить дівчинка

Одна Батьківщина, і двох не буває,

Місця, де родилися, завжди святі.

Хто рідну оселю свою забуває,

Той долі не знайде в житті.

 

З залу виходить хлопчик


Ой ти, ненька-Україна,

Я тебе кохаю,

У свiтi кращої країни

Я не знаю.

Чорне море, степ широкий,

Зеленi Карпати,

I пiд небом синьооким

Стежина до хати.

Ось тому сьогоднi треба

Нам i нашим дiтям

Пiд блакитним мирним небом

За неньку радiти.


 

Дівчинка  до Українок

Обніміться ж, сестри, мої,

Молю вас, благаю!

І не дайте Чорній Силі

Вас роз’єднати!

 

Дівчина Західна Україна з дівчиною Східною Україною

Це – моя Україна, це – моя – Батьківщина,

Що, як мама , як тато, одна (обіймаються)

Моя Україно!

Я вірю, що дух твій ніколи не згасне.

Ти – совість народу, незгасна зоря,

Живи, процвітай, Україно моя,

Для миру, для щастя, любові й добра.

 

Виконання пісні «Україна – це я»

 

Гра «Додай слово»

1. На ріднім полі шепчуть колоски,

Я рад би знати тихі їх думки.

Я слухав, чув, як кожна колосина

Шептала тихо слово:

(Україна)

 

2. На землі великій є одна країна:

Гарна, неповторна, красна, як калина.

І живуть тут люди добрі, працьовиті

І скажу, до речі, ще й талановиті.

Землю засівають і пісні співають,

На бандурі грають і вірші складають

Про ліси і гори, і про синє море,

Про людей і квіти, то скажіть же, діти,

Що це за країна? …

( Наша славна Україна!)

 

3. Сплелися у коло

Усі квіточки з поля.

Барвисті, душисті,

В стрічках шовковистих.

І кличе в танок

Український…

(Вінок)

 

4. Красивий, щедрий рідний край

І мова наша солов’їна.

Люби, шануй, оберігай

Усе, що зветься …

 (Україна)

 

5. У всіх людей одна святиня,

Куди не глянь, де не спитай,

Рідніша їм своя пустиня,

Аніж земний в чужині край.

Їм красить все їх рідний край.

Нема без кореня рослини,

А нас, людей, без …

(Батьківщини)

 

Ведучий 1:

Любов до України починається з лелеки на стрісі, калини у саду, легкого дотику до рушника на іконі. Живе вона у перших маминих казках, мудрих словах тата, хвацькій приказці дідуся. Ллється вона через край і з прислів’їв та приказок про рідну землю.

 

Ведучий 2:

Сьогодні ви продемонстрували свої знання та уміння і, з неабиякою впевненістю, можна сказати, що достойна зміна росте у нашій школі– діти, гідні гордо носити назву «українці».

 

Учень 1:

Я хочу сказати простими словами,

Про те, що турбує мене вечорами,

Про те, як  в думках я малюю картину,

Якою я бачу свою Україну!

 

Учень 2:

В моїй Україні ніхто не стріляє,

Ніхто не калічить, ніхто не вбиває!

В моїй Україні ніхто не воює!

Своє і чуже життя кожен ціную!

 

Учень 3:

В моєї країни чудові сусіди,

Запрошують в гості і я до них їду.

Сусіди і самі в нас часто бувають,

Не брешуть, не крадуть, ніде не блукають!

 

Учень 4:

В моєї країни є чесная влада,

Про неї в народі складають балади.

Працює й працює, з ранку до ночі,

Щоб людям відкрито дивитись у очі.

 

Учень 5:

В моїй Україні не плюють на підлогу.

Отримують  і надають допомогу.

І молодь моя не п’є і не курить,

Займається спортом, співати так любить!

 

Учень 6:

В моїй Україні чемні дівчата!

А хлопці уміють їх щиро кохати!

Навчаються жити, читають книжки,

І горді від того наші батьки!

 

Ведучий 1:

В моїй Україні немає кордонів!

І море, і сонце, Дніпро, терикони,

Карпати зимою в засніжених шатах, –

Моя Україна! Люблю її! Крапка»

 

Ведучий 2:

Дозвольте ще  раз привітати вас зі святом! Будьте гідними  громадянами своєї країни, будьте її патріотами, з гордістю носіть ім`я українця великої української нації.

 

Флешмоб «Це моя Україна».

 

Створення дітьми фігури серця «Ми навіки разом»

 

  


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



Немає коментарів:

Дописати коментар